Deset letních interiérů, které vás naladí na optimistickou vlnu

0
58

Aby působily letně, nejsou nezbytné sluneční paprsky. Nakonec, při teplotách šplhajících ke čtyřicítkám to ani není žádoucí. I bez toho jsou však veselé a pohodové.

Bohémské léto
Zamilovali jste se do boho stylu? Vůbec se vám nedivíme. Svou uvolněností je tento dokonale nedokonalý styl jistou cestou k vroucně slunečnímu interiéru.

Barvám a přírodním materiálům k atmosféře dopomůže nábytek s výraznější strukturou. A třásně? Děti květin je milovaly, dopřejte si je alespoň na dece či polštářích.

Barevně pod nohama
Pátá stěna, jak se často podlaha nazývá, je díky své rozloze výborným způsobem, jak rychle přeonačit ráz interiéru.

Obývací pokoj s hnědou sedačkou, tkaným kobercem s květinovým vzorem a krbem obloženým bílým kamenem
Zdroj: Carmine & Teal

Ne, nebudete trhat parkety, stačí položit pestrobarevný koberec. A aby vše spolu ladilo, půjčte si jednu barvu z koberce a doplňky v jejích odstínech dolaďte interiér. Součástí takové kompozice mohou být nejen textilie, ale také obrazy či dokonce živé květiny. Všechno věci, které nestojí mnoho.

Stačí jeden – polštářů na pohovce může být víc, ale pouze jeden barevný postačí k tomu, aby rozbil nudu. A aby to bylo dokonalé, jeho barva by se měla objevit i na jiných doplňcích.

V jemné paletě
Módní trendy jsou rok od roku jiné, což však zůstává typické pro jarní a letní kolekce, to jsou pastelové barvy. S oblibou si je oblékáme. A tak jako tyto barvy oživují nás, stejně to dokážou is našimi domovy.

obývací pokoj v pastelových barvách, s šedou sedačkou, polštáři a jednoduchým dřevěným stolkem
Zdroj: Furniturevillage

A naprosto nejúžasnější je, že vůbec se nemusíte omezit na jeden či dva barevné odstíny. Důležitý je v tomto případě neutrální základ. Pokud tedy máte doma například šedou sedačku a bílé stěny, poohlédněte se po barevných doplňcích. Neuberou nic ze solidnosti interiéru, ten díky nim bude jen o něco veselejší.

Dvojice ze Středomoří
Žlutá a modrá jsou fresh kombinace, jejíž účinek je okamžitý. Barva vyzrálých citrónů a modrých hlubin evokuje jižanské přímořské destinace.

Jídelní stůl s prostíráním inspirovaným Středomořím v modré a žluté barvě

V kuchyni pro rychlou přeměnu poslouží prostírání, případně jen běhoun na stole a nádobí sladěné ve zmíněných barevných odstínech. Ať už se vzory, nebo bez nich, efekt bude téměř dokonalý. Co mu chybí? Snad už jen pár živých rostlin, například citroník na okenním parapetu.

S přímořským espritem
Čistota vzhledu tohoto interiéru je založena na neutrálních odstínech, které jsou charakteristické pro písečné pláže, pobřežní chatky a nedozírnou dálavku mořského horizontu.

Obývací pokoj v neutrálních tónech šedé, bílé, hnědé a modré s přímořskou atmosférou

Vysloveně klidný až meditační ráz docílíte kombinací bílé s odstíny modré a béžové. Lampy, menší nábytek, jako jsou příruční stolky či komody, volte v jejich přirozených přírodních odstínech bez barevných nátěrů – ty by totiž byly v tomto případě spíše na škodu.

Vítejte v džungli
Palmy, bujará zeleň, sytá směs barev a vzorů si ptá člověka s vášní v srdci, nebojácného jako tygr v džungli a se slunečním espritem. Ten náboj totiž lze procítit potom i v samotném bydlení.

Jako uprostřed tropů se můžete cítit například i ve vlastní ložnici, když do ní pozvete povlečení s tropickými motivy. A protože věříme, že žádná místnost není tak malá, aby se do ní nevešla byť jen jedna rostlina, přihoďte k posteli třeba živou palmu. Podmínkou ovšem je, aby během dne měla dostatek přirozeného světla. A když se vám tropický styl zunuje (s jistotou se k němu však můžete vrátit io rok, jelikož má nadčasový charakter), povlečení jen vyměníte za jiné.


Redakce radí: Využijte moderní trendy a vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


Předchozí článekJak si zařídit obývací pokoj v přírodním stylu a tón v tónu
Další článekDvanáct inspirací jak vylepšit fádní stěny v interiéru