Dvanáct inspirací jak vylepšit fádní stěny v interiéru

0
75

Tvoří základní součást našich domovů… Bez nich by to zkrátka nešlo. Zaslouží si tedy naši pozornost, vynalézavost i kreativitu. Tady je ochutnávka toho, čím si stěny můžete doma ozvláštnit i vy.

Tapeta s velkoformátovým obrazem, navíc, je-li motiv jako v tomto případě uklidňující, vás rázem dokáže vtáhnout do zcela jiného světa. Úskalím takových fototapet nebo tištěných vliesových tapet může být akorát problém s rozložením nábytku v rámci místnosti. Velké a vysoké skříně či police raději přesuňte na jinou stěnu, abyste si nepokazili vizuální a estetický dojem z umění přímo na stěně.

Nástěnky i police
Nejen společenský, ale i pracovní život se za poslední rok výrazně změnil. Pracovní koutky se staly běžnou součástí našich domácností. Od obývacích pokojů přes chodby až po ložnice. Jednoduše tam, kde bylo místo. Šikovná, praktická, moderní, funkční a vysoce přizpůsobivá řešení pro ukládání všelijakých pracovních pomůcek, ale i poznámek či připomínek poskytnou nástěnné police v čistém designu a také nástěnky. Textilní, korkové, magnetické, fantazie a vkus jsou v tomto případě bez hranic.

Skrytý pomocník
Stěny a obvodové zdi jsou super. Vždy nás podrží! 🙂 I tehdy, když na podlaze není dost místa. Tichý koutek může být rázem perfektní pracovnou. Nástěnné psací stoly, které po skončení pracovních povinností sbalíte do malé skříňky, jsou perfektním záchranným kolem. Nejsou náročné na místo a jejich design je velice vkusný.

Půvab geometrie
Toužíte po eleganci? Tak zkombinujte všelijaké geometrické tvary – ale pozor, žádná výstřední barevná paleta. Důraz dejte na decentní odstíny třeba tón v tónu. Šedá, béžová, ale i barva hnědé a zelenkavé vyniknou, ale zároveň ponechají prostoru jistou vážnost a uhlazenost. Geometrický vzor na tapetě bude dokonalou ozdobou i v jinak neutrálním prostředí. Postačí ji doplnit nábytkem čistých a hladkých linií. Tak to bude dokonalé – harmonické, svěží, efektní!

Nadčasovost trámů
Kdysi nezbytnost, dnes také jedinečná dekorační záležitost. Přiznat trámy v interiéru se vyplatí. Nejenže budete originální, bydlení dáte zbrusu nový nádech. Trámy, ať už budou dřevěné, polyuretanové, ocelové, papírové, nebo polystyrenové, nabídnou nejen své funkční, ale také designové využití.

Pomocí zvoleného materiálu a také barevného provedení trámů docílíte požadované atmosféry. Chcete, aby byl váš dům elegantní a vzdušný? Zda raději s venkovskou atmosférou? Líbí se vám rustikální luxus, industriální hrubost nebo romantický vintage? Co se trámů týče, žádný problém.


Tip redakce: Vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


Předchozí článekDeset letních interiérů, které vás naladí na optimistickou vlnu
Další článekJak zrekonstruovat koupelnu na modernější a světlejší prostor?