Koupelna, která prokoukla! Svěží renovace pro manželský pár po padesátce

0
39

Koupelna rozhodně nepatří mezi místnosti, které bychom rekonstruovali podle nálady každý rok. Právě naopak! Zásadním způsobem ji přestavujeme tak dvakrát za život, takže když už k tomu dojde, chceme, aby byla tip-top.

Rozloha po přestavbě: 5,61 m2

Rekonstrukce v duchu recyklace: Vintage koupelna, ve které dominuje staronový příborníkRekonstrukce v duchu recyklace: Vintage koupelna, ve které dominuje staronový příborník
Zadání
Majitelé potřebovali prostor koupelny vizuálně, funkčně i reálně zvětšit a také usměrnit s uspořádáním větších kusů nábytku a sanity. Chtěli také dosáhnout moderního dojmu a vysloveně si přáli prvky, které by tento prostor omladily. Přestože investoři mají po padesátce (v koupelnách renovovaných v tomto věku se setkáváme převážně s přáním osadit místo vany sprchový kout), trvali na zachování vany, protože domácí paní ráda relaxuje koupelí a vnoučata se také rády plácají ve vodě.

Jelikož rekonstrukce se týkala kompletně celého bytu ve starším bytovém domě, majitelé se nebránili rozsáhlým bouracím pracím spojeným se zvětšením prostoru koupelny směrem do bývalého dětského pokoje.


Tip redakce: poradíme Vám, jak nejlépe vybrat pračku s předním plněním.


Alternativa 1
Vzhledem k tomu, že děti jsou již dospělé a mají vlastní bydlení, z dětského pokoje, který sousedil s koupelnou, designérka „odkrojila“ tak, aby byl prostor nové koupelny komfortní. Jelikož příčka mezi koupelnou a sousedícím pokojem nebyla nosná, zásah si svým stavebním rozsahem nevyžadoval statický posudek. Skutečně výrazným prvkem, který udal designové směřování celé místnosti, je motiv na obkladu. Ten je na jedné straně zavazující, na straně druhé stylový, osobitý a odvážný.

Předchozí článekVyžeňte z domova všednost! 17 nápadů pro jarní refresh interiéru
Další článekPlnospektrální osvětlení – co to je a jak jej správně využívat?