Vyžeňte z domova všednost! 17 nápadů pro jarní refresh interiéru

0
8

Domů jsme často chodili jen přespat a ne vždy jsme si zakládali na tom, aby byl i pěkný. Dnes je všechno jinak! Změnil se na místo, kde poslední rok trávíme nejvíc času. I vás už pohledem omrzel? Tady jsou tipy, jak mu přidat šmrnc. Občas dokonce stačí jen popustit uzdu fantazii.

Kreativní osvěžení
Obrazy jsou něco, co se jen tak snadno nezunuje. Všechny barvy a tvary rámů, odlišné motivy i psané texty, černobílé fotografie i portréty… To vše je nyní ve světě obrazového umění in. Tajemstvím jejich správného kombinování je jemné sladění barev a motivů. Zkrátka najít jejich společný rys – příběh. I přes internet objednáte za opravdu přátelské ceny krásné plakáty nejrůznějších motivů. Oživte je ilustrací, případně obrazem s abstraktním vzorem. Ty jsou momentálně top. Police vám pomůže přelstít nerovnosti stěn.

Míchání všelijakých vzorů
Od teček přes čtverce a proužky až po složitější geometrické tvary přinese do interiéru uvolněnost a hravost. Pokud se odhodláte přidat k nim ještě veselé a svěží barvy, touto kombinací jste trefili do černého a vytvořili místo plné pozitivní energie. V případě,
že máte pokoj zařízený ve skandinávském stylu s přítomností světlého dřeva, vzor zvolte
v neutrální barevné paletě a pastelových barvách.

Květy jsou barevnou extází pro interiér
Sáhnete-li po živých květinách z obchodu nebo si je nasbíráte kdesi v přírodě, rozhodně přinesete k sobě domů živou energii, která potěší vaše smysly. Příroda je v kombinování barev dokonalá, takže kytičkou nic nezkazíte. Prostor v interiéru se rozhodně vyplatí dát i krásným umělým květům, které jsou dnes již téměř k nerozeznání od těch skutečných. Dostupné jsou ovšem i na webu.

Barevná svítidla
Ať už zvolíte lustry, nástěnné, stolní nebo podlahové, zaručeně tím osvěžíte aktuální design, náladu a celkově atmosféru v místnosti. Pokud již takovou lampu máte, rozhodně ji umístěte tak, aby byla na očích, vystavena na odiv.

Uvolněný moderní design
Přenesený na čalouněný nábytek je prvkem, který dodá interiéru nápad i osvěžení. A rozhodně upoutá! Taburetka, křeslo nebo otoman ve zcela jiné barvě a stylu než zbytek zařízení na sebe okamžitě strhnou pozornost a zároveň rozproudí kreativní energii u vás doma.

Přírodní materiály
Jsou rozhodně tím, čím bychom se měli obklopovat. Jak jsme vám již nejednou přinesli informaci o barvě roku 2021 Brave Ground od společnosti Dulux, odborníci ji vybrali proto, že toužíme po stabilitě, harmonii a jistotě. Proč o ní píšu? Pokud máte doma zemité, béžové a zelenkavé odstíny, oživit je můžete decentními doplňky z hlíny, dřeva, ale i proutí, sisalu, ratanu, pampové trávy i bambusu. Navodí uvolněnost, kterou okamžitě pocítit.

Přestavte nábytek a změňte místo…
Divili byste se, ale i taková poměrně malá změna může s sebou přinést velký efekt. Jistě, napsat pár pracovních emailů se dalo i u kuchyňského stolu, ale provádět na stejném místě všechny své pracovní povinnosti několik hodin každý den už může být problém. Zkuste proto zreorganizovat svoji domácnost z hlediska funkčních zón. Zpočátku překvapivé provizorní řešení může být ostatně to nejlepší. Vyzkoušejte!

Klidná atmosféra
To je to, co nás momentálně drží na hladině pohody. Pokud jste dosud vnímali domov jen jako místo relaxu, ale nyní se přechodně změnil i na pracoviště či domácí učebnu, určitě si místo, které nebude poznamenáno povinnostmi. Zkrátka prostor, který bude i přes současnou situaci sloužit výlučně k odpočinku. Následně ho pěkně vyzdobte, na polštáře dejte krásné dekorační povlečení, zapalte svíčku, uvařte čaj a nabírejte energii. Společenské hry, poslech hudby, čtení nebo jen rozhovory se členy domácnosti jsou blahodárné.

Veselí pomocníci
V současnosti se sejdou doma více než kdykoli dosud. Prostor svého pracovního stolu tak můžete výrazně oživit prostřednictvím nástěnných polic, organizérů, ale i nástěnek na vzkazy či zkrátka jen motivačními citáty a fotografiemi míst, která jste v minulosti navštívili, a vzpomínky na tyto chvíle vám navodí příjemné pocity. Barevné prvky vyženou z domácí kanceláře nudu.

Předchozí článekŠtědrý prostor čtyřpokojáku podtrhly designérky minimalistickým designem
Další článekKoupelna, která prokoukla! Svěží renovace pro manželský pár po padesátce