4 tipy jak umístit v interiéru zrcadlo. Víte, kde odvede nejlepší práci?

0
99

Skutečně dobře umístěné zrcadlo dá prostoru jiskru. Bude účelné, znásobí světlo a opticky místnost zvětší. Víte, kde udělá nejlepší práci?

Jak se stal z úzké síně světlý a vzdušný prostorJak se stal z úzké síně světlý a vzdušný prostor
Pro více prostoru i světla
Zrcadla jsou prý největšími přáteli designérů a dekoratérů. Důvodů je několik, ale tím hlavním je jejich schopnost kouzlit s prostorem. Zkuste se tedy i vy na zrcadlo podívat více kreativně. Co takhle zavěsit ho do nevyužitého prostoru – třeba mezi dvě okna? Nebo naopak umístit jej naproti oknu, vytvořit iluzi dalšího okna a tím zvětšit a prosvětlit prostor? No a co takhle pověsit ho vůbec, naopak, jen ho opřít o zeď? Rozhodně vyzkoušejte! Rám v tomto případě nerozhoduje, tvar už ale ano. Zrcadlo vysoké alespoň 170 cm ve tvaru obdélníku vyzní nejlépe.

Když je jedno málo…
Dominantně a elegantně vypadá zrcadlo zavěšené na stěně v obýváku nebo v jídelně. Podle feng šuej by dokonce právě v těchto místnostech zrcadlo viset mělo, abychom si udrželi dobré vztahy, spoustu přátel, úspěch a bohatství. Uvažovali jste někdy nad možností namísto jednoho velkého zrcadla pověsit na zeď vedle sebe několik menších? Žádá si to odvahu i cit. Stejně tak kombinace stylově rozdílných zrcadel v rámci jedné místnosti. Vytvořte rovnováhu decentního vs. výrazné.

Monumentální zrcadlení
Zrcadlo zavěšené po šířce místnost natáhne ve stejném směru, pokud jej zavěsíte na výšku, prostor opticky prodloužíte. Stylovým prvkem je zrcadlový nábytek, vyzní elegantně, kdekoli jej postavíte. Zrcadlové dveře, na skříni i ty interiérové ​​mají velkou moc, neboť i velké kusy nábytku, například vestavná skříň či šatník, rázem zmizí. Rozsáhlé zrcadlové plochy totiž přímo kouzelně zvětšují prostor.

Působivé dekorování
Nepodceňujte rám a experimentujte. Stejně jako v případě obrazu, i při výběru zrcadla je rám důležitý. Dotváří jeho celkový vzhled i samotný dojem z místnosti. Koneckonců, také jde o umění. Vybírejte tedy zrcadla, jejichž rám se vám hodí do prostoru a koresponduje s ním. Barevné, plastové, dřevěné, kovové, patinované, ale také vysoce leštěné, dokonce s imitovaným opotřebením. Vždyť i malé zrcadlo může určit trend celé místnosti.

Předchozí článekToto je jednoduchý a účinný „lék“ pro jarní restart pokojovek
Další článekOslavte svátky jara hravou a svěží výzdobou. Tady jsou naše tipy!