Oslavte svátky jara hravou a svěží výzdobou. Tady jsou naše tipy!

0
68

Oslavte svátky jara hravou a svěží výzdobou. Tady jsou naše tipy!
Svátky jara patří k těm nejpříjemnějším svátkům v roce, během kterých můžeme popustit uzdu představivosti a vytvořit si výzdobu navozující pocit svěžesti a odpočinku. Netřeba přitom zapomínat na symboliku, která je od nepaměti doprovází.

1 Hrát si s jídlem
Na etažér nemusí jít jen koláče! Ozdobený různobarevnými, ale sladěnými vajíčky a peříčky upoutá na první pohled. Právě pírka se stávají stále populárnější velikonoční ozdobou. Působí jemně, vzdušně a snadno. Tradičním prvkem, který při takové výzdobě nemůže chybět, jsou babuřátka ve váze.

2 Krásná rozmanitost
Velikonoční výzdoba může vyniknout iu zdi! Mezi nejběžnější způsoby patří zdobení větviček. V tomto případě není třeba se omezovat pouze na běžná malovaná vajíčka. Na halenky lze věšet papírová, keramická, skelná, ba dokonce dvourozměrná vajíčka. Ve tvaru vajíček se prodávají už i stojací dekorace, květináče a nádoby. Pokud nejste zastánce konzumu, výzdobu snadno doplníte vajíčky od různých druhů ptáků, které svými odlišnými proporcemi a barvami příjemně doplní interiér.

3 Téměř monochromaticky
Máte-li interiér zařízený v černobílé, pastelové či šedé kombinaci, nemusíte ladit výzdobu do zářivých barev – působila by jako pěst na oko. Velikonoční ozdoby můžete klidně sladit do černé a bílé barevné kombinace. Pokud chcete okamžitě upoutat pozornost, lehce si z přírody přinesete větší větve a na ně zavěsíte vajíčka.

4 Tak akorát
V našem prostředí se babuřátka a rozkvetlé hůlky vrby považují za symbol Kristova vítězství nad hříchem. Babuřátka posvěcená na Květnou neděli se vnímala jako ochrana před zlem a nemocí. Lidé je kladli do váz a upevňovali za obrazy, neboť měli dům chránit před bleskem. Co se týče dalších dekorací, je dobré mít na paměti, že si nemusíte kupovat spoustu levných plastových ozdob, které dlouho nevydrží. Namísto toho je lepší investovat do několika dražších ozdob z kvalitních materiálů. Ty mohou zůstat na památku ještě vnoučatům. Výzdoba je k tomu, aby krášlila, netřeba jí všude mnoho.

Předchozí článek4 tipy jak umístit v interiéru zrcadlo. Víte, kde odvede nejlepší práci?
Další článekTěchto 9 kroků dostane vaše pokojíčky po zimě do perfektní formy