Chci, aby vypadal internacionálně…“ V bytě, který má daleko k panelákové klasice

0
73

Dámy a pánové, držte si klobouky! Toto je bydlení s jemně extravagantním designem, ale docela zřetelně jedním z nejkrásnějších výhledů ve Starém Městě. Zveme vás přímo na 16. patro, kde to ještě voní novotou.

„Jelikož celý byt je orientován na západ a právě výhled skrze velké prosklené plochy ho činí velmi dominantním, snažila jsem se v tomto kontextu navrhnout také design a barevné kombinace. Výstřednější doplňky kontrují kráse zaokny.“ – Erika Mikulec Sivá, Home staging by M Grey

Dvoupokojový byt v jedné z bratislavských novostaveb měl být původně jen výhodnou investicí a jakýmsi základem do budoucna. Lucia, která posledních deset let žila v New Yorku, kde se původně po vysokoškolském studiu šla jen na pár měsíců zdokonalit v řeči, se tam nakonec přes fotografování dostala až k modelingu a přechodně tam zapustila kořeny. Jak se však říká, člověk míní a Pán Bůh mění, tak i současná situace ve světě změnila Luciin život a jemně upravila její představu dalšího životního směřování.

obývací pokoj s modrou sedačkou, abstraktním obrazem, zelenými květy, kožešinou na zemi a jídelním stolem
Zelené listy a rostliny s výraznými květinami či listy přinášejí do každého interiéru příval harmonie a energie. Parádně na nich je, že svědčí každému designu. Na podlaze, parapetu, stole i skříňce – vyniknou kdekoli. Zdroj: Kristýna Torokova

„Jelikož můj táta měl velmi vážný průběh covidu, před pár měsíci jsem se vrátila domů – původně jen na pár týdnů,“ vysvětluje mladá modelka, která ve vesničce nedaleko Bratislavy, kde žijí Luciiny rodiče, potkala i svou bývalou studentskou lásku. Inu a příležitost zkusit to spolu s odstupem let opět si ani jeden z nich nechtěl nechat ujít.

Zásah profesionála
Na podzim loňského roku předali Lucii klíče od jejího nového bytu. Původní plán byl vybavit jej co nejlevnějším nábytkem a pronajímat. Po pár dnech na Slovensku ale bylo jasné, že její plány se výrazně mění. „Jelikož v New Yorku jsem neměla žádné velké závazky, které by tam na mě čekaly, mnohé záležitosti jsem dokázala zařídit i na dálku, tedy ze Slovenska. Část věcí jsem si už dala poslat, po další chci začátkem léta vycestovat sama,“ říká s úsměvem Lucie, která se v současnosti věnuje svému původnímu povolání, a to je marketing na sociálních sítích.

Jelikož pod rodičovskou střechou Lucie nechtěla zůstávat velmi dlouho, rozhodla se bydlet ve svém čerstvě nabytém bytě. „Myslím si, že mám smysl pro všechno hezké, ale bytový design mi je na míle vzdálený,“ se smíchem konstatuje Lucie. Rozhodla se proto vyhledat designérku a dekoratérku, která by jí s návrhem nového interiéru pomohla.

otevřený prostor obývacího pokoje a kuchyně s modrou sedačkou, černou kuchyňskou linkou, jídelním koutem a biokrbem
Nadčasovou eleganci interiéru zaručíte kombinací bílé, černé. Pokud toužíte po dotyku decentní extravagance, přidejte oheň, barvy, kůže a kožešiny. Zdroj: Kristýna Torokova

Zapadl by také do Big Applu
„Chci, aby vypadal internacionálně…“ – takto zněla věta, která zazněla poté, co se designérka zeptala investorky, zda má představu, jak by měl její nový domov vypadat. „V současnosti nemáte možnost zajít si s klientem na kávu nebo oběd a alespoň okrajově ho poznat, zjistit, čím žije, co preferuje a jaký je jeho životní styl,“ říká Erika Mikulec Sivá, která má na svědomí design bytu. Položit tedy přímou otázku se jí zdálo jako nejrychlejší cesta.

„Odpověď, kterou jsem dostala, mi tedy začala okamžitě v hlavě spřádat varianty, co si pod pojmem mezinárodní design představuji já a co tím asi myslela majitelka,“ řekla designérka, která k návrhu designu přistoupila tak, aby si výsledný byt klidně uměla představit i v některém z mrakodrapů uprostřed Manhattanu. Inu a vypadá to tak, že mise byla úspěšně splněna.

Příjemnou atmosféru v chladnějších měsících rozhodně navodí biokrb. Zrcadlo strategicky umístěné nad ním násobí světlo i krásný pohled na Bratislavu. Zdroj: Kristýna Torokova

„Lucia, přestože je to mladá, moderní a scestovaná žena, uznává tradiční hodnoty, což se projevilo i na její touze mít v bytě parketovou podlahu a krb, v tomto případě krb na biopalivo. Oba tyto prvky jí připomínají domov, dětství, a tedy evokují v ní klid a stabilitu rodinného života,“ objasňuje přítomnost obou Erika.

Tento luxusní byt si navrhl majitel sám. Dominují v něm prvky z italského trhu a královská modráTento luxusní byt si navrhl majitel sám.

Předchozí článekMinimalismus – Průvodce bydlením v jednoduchém stylu
Další článekBydlí se jim fantasticky! Byt ve venkovském stylu s boho prvky ušitý na míru mladé rodině