Minimalismus – Průvodce bydlením v jednoduchém stylu

0
33

V tomto článku vám prozradíme, jaké je kouzlo minimalistického stylu, jak si vytvořit domov, který je přehledný, ztělesňuje charakter a teplo domova.

Naše kdysi klidná a uklizená domácnost může čas od času skončit hromaděním nepořádku a věcí, kterých se nemůžeme vzdát. Od Tupperware a kuchyňských pomůcek po fotografie a dětské hračky – věci v našich interiérech nám diktují, jak žijeme. Máte i vy někdy pocit, že se na vás věci z každé strany valí?

Není divu, že minimalistické interiéry se stále častěji objevují na sociálních sítích. Lidé se loučí se svým nepořádkem a raději investují do kvalitních kousků, které vydrží celý život, než do nesmyslných předmětů.

Proč je minimalismus v interiéru tak populární?
Nejenže je tento styl jednoduchý a minimalistické prostory vypadají příjemněji, vzdát se nepořádku s sebou přináší také mnoho výhod:

Méně úklidu
Celý víkend strávený úklidem není asi pro nikoho představou legrace. Minimalistický dům se snadněji čistí a udržuje. Jednoduše řečeno – čím méně věcí doma máte, tím méně musíte uklízet.

Méně stresující prostředí
Nepořádek je forma vizuálního rozptýlení a všechno kolem nás přitahuje naši pozornost. Čím méně nepořádku, tím méně vizuálního stresu. Minimalistický domov působí uklidňujícím dojmem a vy se tak můžete lépe soustředit na co potřebujete.

Finanční svoboda
Minimalismus vám dává příležitost více ušetřit. Namísto toho, abyste si kupovali různé jednorázové předměty, můžete investovat do kvalitních věcí, které vám vydrží na celý život.

Předchozí článekDesign dvoupokojového bytu inspirovaný srdcem strojaře
Další článekChci, aby vypadal internacionálně…“ V bytě, který má daleko k panelákové klasice